15 ביולי 2020

מתכונים

מתכונים במהירות ובקלות

40 מתכונים נפלאים עם חצילים לארוחות סוף השבוע – מה מבשלים היום? מתכונים מומלצים


כמו כוסברה ופטרוזיליה, יש אנשים שלא מסוגלים לסבול חצילים. מבחינתם, מדובר בחומר גלם שיש להוציא מחוץ לחוק. עד כדי כך. או שאוהבים או ששונאים, אך אף פעם לא אדישים. ולמה? לא פעם ההסבר לכך נובע מטעמו הייחודי, הדומיננטי, שאחריו התבשיל אינו אותו הדבר. לעומתם, היה כבר מי שאמר שזה השונא חצילים פשוט עוד לא טעם את המנה הנכונה. ונראה אותם אדישים לחצילים שיצאו הרגע מסיר הטיגון. יש בזה משהו.

אפשר להגיד הרבה דברים על החציל, אך בראש ובראשונה צריך לומר: רב פנים הוא ומתאים את עצמו לכל טכניקת בישול כמעט. זוהי אחת הסיבות שאפשר למצוא אותו במטבח שלנו באינספור מופעים – מטוגן, קלוי, אפוי, מבושל ומאודה, צלוי וכן הלאה ובהתאם לכך מנעד הטעמים המופקים ממנו ואינספור המנות שניתן להכין ובכל פעם – ניצוץ חדש של טעם מבליח ממנו וכאילו נולד החציל מחדש.

על אף שנראה החציל כאילו נולד וגדל במטבח הים תיכוני והוא נחלתו הבלעדית, מפתיע בכל פעם לגלות שהחציל נולד בכלל בהודו ומשם התפשט מערבה ומזרחה. עשה סיבוב יפה בסין ומצד שני – באירופה כשבספרד, צרפת, טורקיה ויוון ובכלל בבלקן, השאיר אחריו שובל ארוך של מנות. ובכל אחד מהמקומות החציל זוכה בטעם אחר, מהמתוק ועד החריף, באינספור מתכונים.

בעבור חובבי החציל בחרנו מתכונים נפלאים עם החצילים, בין אם כשחקן ראשי ובין אם משני, בסלט או בתבשיל, על הגריל או בתנור, מטוגן ומוקפץ. רוצו לשוק וקנו חציל, כי עכשיו – ממש עכשיו – זוהי העונה הטובה ביותר שלו. 

למתכונים מומלצים נוספים

קרדיט – פורסם לראשונה

דרגו את המתכון
[סה"כ: 0 ממוצע: 0]