20 במאי 2022

מתכון לי

מתכונים במהירות ובקלות

רעידת אדמה שהורגשה בצפון – בעוצמה 3.7


אאא

פיקוד העורף עדכן לפנות בוקר (ראשון) כי אמש, סמוך לחצות לילה, הורגשה רעידת אדמה בעוצמת 3.7 בכל צפון הארץ. מוקד הרעידה היה במרחק של 16 ק"מ צפונית מזרחית לבית שאן.

אזרחים רבים דיווחו כי הרגישו את הרעידה ועשרות קריאות התקבלו במוקדי המשטרה וההצלה. מדוברות המשטרה נמסר: "רעידה הורגשה בישראל באזור בית שאן שבצפון . נרשמו עשרות קריאות במוקדי 100. לא דווח על נפגעים ונזק. ואין התרעה לצונמי".

דוד מאיר, תושב חיפה, סיפר ל'כיכר השבת': "כל הבית שלי זז, הרגשנו ממש שהבית זז ימינה שמאלה, זה היה מפחיד, לקח כמה שניות כדי להבין שמדובר ברעידת אדמה, זה היה מפחיד".

הוראות פיקוד העורף לרעידת אדמה

• השוהים במבנה – אם ניתן, יש לצאת לשטח פתוח. אם לא ניתן לצאת מהמבנה תוך שניות ספורות, יש להיכנס לממ"ד ולהשאיר את הדלת והחלונות פתוחים או לצאת לחדר המדרגות ולהמשיך לרדת עד ליציאה מהמבנה. רק אם לא ניתן לפעול כך, יש לשבת בפינה פנימית של החדר או תחת רהיט כבד ולהגן על הראש באמצעות הידיים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

• השוהים בחוץ – יש להישאר בשטח הפתוח ולהתרחק ממבנים, מעצים, מכבלי חשמל ומפריטים שעלולים ליפול ולסכן אתכם.

• השוהים בקרבת חוף הים – יש להתרחק מחוף הים קילומטר אחד לפחות או לעלות לקומה רביעית ומעלה, מחשש שיגיע צונאמי ויציף את החוף. ניתן להסתייע בשילוט המורה על דרכי המילוט אל אזורי הכינוס המסומנים.

• הנוסעים ברכב – יש לעצור את הרכב בצד הדרך לחכות בתוכו עד שרעידת האדמה תיפסק. יש להימנע מעצירה מתחת לגשר או על מחלף.

קרדיט – פורסם לראשונה