29 בינואר 2023

מתכון לי

מתכונים במהירות ובקלות

מתכונים לשבועות 2019: מתכונים לפשטידות קלות עם גבינות


חג השבועות הוא ודאי העיתוי ההולם בשנה לקשט את השולחן במגוון פשטידות. כמנה ראשונה או עיקרית, לצד גבינות או עם גבינות בפנים – קיבצנו כאן את כל המתכונים לפשטידות שירשימו גם את הציניקנים ואלו שלרוב לא חוגגים. כי כל פשטידה היא בעצם סיבה לחגיגה ולכל הפחות לארוחה ואירוח. 

לפני שמתחילים, כל מה שצריך לדעת על פאי ופשטידה, כולל טיפים ומתכונים.

תחילה, ראוי לפתוח עם פשטידת הגבינה של אורן קורן, היא תפוחה ריחנית ונפלאה ובכל זאת בסיסית וקלה להכנה, נסו אותה בבית.

אבל למה להסתפק בפשטידת גבינה בלבד? נסו או גוונו עם פשטידת גבינות, סלמון מעושן וירוקים שמפתיעה בטעמה המעושן הייחודי, הן בשל הגבינות המעושנות והן בשל שילובן עם הסלמון המעושן.

צילום: אורה קורן

לחלופין, מארחים וצמחונים יעריכו את החלופות הבאות פשטידת תרד, כרישה וגבינת פטה שנמזגת ומוגשת במנות אישיות, שאפשר למצוא גם במתכון למאפינס כרובית או פשטידת לחם אישית עם סלק וגבינת עיזים 

מהן, אפשר להמשיך עם שבע פשטידות שמוכיחות כי פשטידה לא חייבת להיות משמינה. נסו למשל פשטידת תרד וגבינה, או פשטידת כרובית  דלת קלוריות אך מלאה בטעם.

אפשרויות נוספות הן פשטידת בטטה ופשטידת דלעת נוחה לעצלנים, פשטידת בצלים מכמה סוגי בצלים, פשטידת ברוקולי בריאה וידידותית, שתוביל אפילו ילדים לנסותה או פשטידת חצילים קלה וקלילה. 

פשטידת חצילים

פשטידת חציליםצילום: דורעם גונט

מן העבר השני, אפשר לבחור גם בחלופות המושחתות והמקסימליסטיות. בין אלו תמצאו למשל את הגרסה של נירה רוסו למק אנד צ'יז מעלף, או  פשטידת אטריות עם איי שמנת, שהיא למעשה הגרסה המשוכללת של פשטידת אטריות או פשטידת לחם ריקוטה, כרישה וסרדינים.

עבור מי שמחפשים לחסל את המזווה אל תוך פשטידה אחת, נולדה פשטידת אורז ואפונה עם רמז לטעמו של תבלין הקארי ברקע. ולחלופין, אם נשאר לחם – הכינו פשטידת לחם אבוד עם גבינות וירקות, מכל הבא ליד (ומה שיש במזווה).

ואם חשקה נפשכם בפשטידה חגיגית עם טעמי מסורת, נסו פשטידת עשבים פרסית עם שפע ירוקים וטעם ייחודי של אגוזים, חמוציום (או צימוקים) ושקדים.

פשטידת עשבים פרסיתצילום: דרימזטיים

גם הטבעונים לא יקופחו בשבועות עם סלעייה, פשטידה סורית חגיגית שבגרסתה הטבעונית היא מתפקעת מעלי מנגולד או תרד ואת הבשר תופס מקום אחר כבוד הטופו.

שתי פשטידות עם אלמנט מתקתק – פשטידת דלעת שמדגישה את מתיקותה הטבעית של הדלעת או לחלופין פשטידת דלורית.

פשטידת דלורית

פשטידת דלוריתצילום: דורעם גונט

פשטידה שאפילו הילדים שלכם יאהבו היא פשטידת תפוחי אדמה של קרן הבר.

למתכונים מומלצים לארוחת חג השבועות

קרדיט – פורסם לראשונה