29 בינואר 2023

מתכון לי

מתכונים במהירות ובקלות

מתכון: כדורי אוראו ב-3 מרכיבים


1 מערבבים או חותכים את גבינת השמנת ונותנים לה לנוח על השיש, בטמפרטורת החדר, עד שהיא מתרככת.

2 מכניסים את העוגיות למעבד מזון, וטוחנים לפירורים – כעשרה פולסים של שתי שניות. אם רוצים – שומרים בצד שתי כפות פירורים לציפוי. מוסיפים את גבינת השמנת ומעבדים עד למיזוג עם העוגיות. ברגע שמתקבל גוש אחד נותנים עוד כמה פולסים קצרים לקבלת תערובת דביקה ומבריקה.  

3 מגלגלים כדורים בגודל כף פחות או יותר (כ-38 כדורים). מניחים על גבי נייר אפייה (הפרוש על תבנית או מגש). מכניסים למקרר לשעה לפחות, או למקפיא לכחצי שעה – עד להתקשות.


כדורי אוראו
כדורי אוראו | צילום:
Ulyana Khorunzha, shutterstock

4 שוברים את השוקולד לקוביות ומניחים בקערה מתאימה למיקרוגל. מוסיפים את שמן הקוקוס במידה ומשתמשים בו. מכניסים למיקרוגל למקטעים של 30 שניות, ומוציאים לערבוב בין מקטע למקטע, עד שהשוקולד נמס כולו. מצננים כ-5 דקות.

5 פורשים נייר אפייה נוסף על משטח או מגש. מעבירים אליו חצי מהכדורים, ואת החצי השני משאירים בינתיים בקירור, כדי שלא יתרככו.

6  נועצים מזלג באחד הכדורים, טובלים בשוקולד, מנערים קלות את שאריות השוקולד ומניחים בעדינות על נייר האפייה. ממשיכים כך עם כל הכדורים. אם רוצים – מצפים את הכדורים בפירורי עוגיות. אם השוקולד מתקשה ולא נוח לעבוד איתו – מכניסים אותו למיקרוגל ל-15 שניות נוספות ומערבבים.

7 אחרי שכל הכדורים מצופים מכניסים אותם לקירור נוסף – לעשר דקות לפחות.

8 ליצירת קישוטים מטפטופי שוקולד (מהצבע השני) מחממים שוב את השוקולד, במקטעים של 15 שניות ומערבבים בין לבין. נותנים להתקרר כ-5 דקות. בעזרת כף מטפטפים עיטורי שוקולד על הכדורים. מכניסים שוב לקירור, למשך עשר דקות לפחות.

מאחסנים בקופסה אטומה במקרר עד שבועיים, וניתן גם להקפיא (עד 3 חודשים).


כדורי אוראו ב-3 מרכיבים
כדורי אוראו ב-3 מרכיבים | צילום:
Ulyana Khorunzha, shutterstockקרדיט – פורסם לראשונה