2 ביוני 2023

מתכון לי

מתכונים במהירות ובקלות

זה: המבורגר מומלץ באשדוד – וואלה! אוכל


כבר שמונה שנים שהפאב החברתי "זה" פועל מול חוף הים באשדוד. במקום נערכים המון אירועים אקטיביסטיים, חוגי בית של פוליטיקאים, ערבי התרמה ובכלל, אדם שוקרון, הבעלים של "זה" מאמין גדול במעורבות בקהילה, ואוהב לא רק לדבר אלא גם לעשות. שוקרון תומך במופגן בקידום נושאים שקרובים לליבו כמו משפחות נזקקות, תחבורה ציבורית בשבת ומצעד הגאווה, וצריך לזכור, שכל זה קורה בספרה האשדודית שבה יש לא מעט חרדים.

אם אתם שואלים מה לכל האקטיביזם ולמדור אוכל, אז הנה זה מגיע. בשנתיים האחרונות פנה שוקרון ללימודי קולינריה, ומאז עשה לא מעט השתלמויות וקורסים בנושא, ומזה כשנה הוא מפיק כל כמה חודשים תפריט חדש ב"זה", שמבוסס בעיקר על המבורגרים משוגעים ומנות בשר בטכניקת סו-וויד או מהמעשנה שלאחרונה הפכו למפורסמות בעיר, ומחוצה לה.

התפריט כתוב בהרבה הומור (כמו "המבורגר שבא טוב באינסטוש"), ומציע המבורגר קלאסי (53 שקלים) או דאבל בורגר (75 שקלים), וארבעה המבורגרים מיוחדים כמו "דרטי פלז'ר" עם גאודה מעושנת, אסאדו מעושן מפורק ובטטה (69 שקלים), או "בורגר פאקינג סטייק" עם מינוט סטייק ביישון יבש, תפוח אדמה מפורק ורוטב הבית (69 שקלים), או "המבורגר חלום אמריקאי" עם חמאת בוטנים ובריסקט מפורק, ריבת בצל ובייקון טלה (69 שקלים).

מהמעשנה תוכלו להזמין מנות כמו טלה מפורק בעישון ארוך עם בטטה מקורמלת, טחינת עשבים, קולסלאו וקונפי שום (53 שקלים), או אסאדו מעושן עם ביצת עין וצ'ימיצ'ורי (51 שקלים), או חזה עוף עם פוטטוס וסלט מלפפונים (51 שקלים). כל זה יכול להסתיים עם אחד מהקינוחים המושחתים, ביניהם מילקשייק קרם עוגיות של בן אנד ג'ריס (36 שקלים), או "עוגייה פסיכדלית עשוית חמאה ושוקולד פאדג' מהעתיד" (10 שקלים) ועוד. "זה" ממוקמת מול הים, וככזו היא מחויבת לספק את קהל הרוחצים באווירת קיץ מדליקה, אבל גם בימי החורף, עם המון תכנים מגוונים, הופעות חיות, ועוד דברים שהם הרבה מעבר לאוכל.

זה, מפקורה 1 אשדוד, 050-4000618, שעות הפעילות בימים ב'-ה' בשעות 18:00-00:00, בימי ו' בשעות 15:00-00:00, בימי שבת 12:00-00:00 ובימי ראשון סגור.קרדיט – פורסם לראשונה