6 בדצמבר 2022

מתכון לי

מתכונים במהירות ובקלות

היציאה מהגל הרביעי; ד"ר רפי לב ציון בראיון


אאא

ד"ר רפי לב ציון, גסטרואנטרולוג בכיר בבית החולים שערי צדק, התארח לריאיון באולפן 'כיכר השבת' והתייחס ליציאה מהגל הרביעי של הקורונה, ההסתה נגד הרופאים, ההגבלות שטרם הוסרו, חיסון הילדים ומחקר מיוחד שנערך בבית החולים. צפו בריאיון המלא.

קטע מהריאיון, חיסון ילדים

לדבריו: "הסיבה העיקרית להימנע מלחסן ילדים קטנים זה שאנחנו יודעים שאדם צעיר יותר יש לו פחות סיכון מפני הקורונה. הסיכון העיקרי של דלקת בשריר הלב יותר מבני 16 עד 29 מאשר בפחות מבני 16, כך שאין סיבה לחשוב שלקטנים יהיה יותר סיכון, אלא פחות.

"מה שידוע עד כה, מהמחקר האחרון של פייזר, לא היה אף מקרה של דלקת בשריר הלב בבני 5 עד 11. אסור שהרצון להציל את המבוגרים יהיה השיקול הבלעדי לחסן".

ד''ר רפי לב ציון בריאיון לישי כהן באולפן 'כיכר'

ד"ר רפי לב ציון בריאיון לישי כהן באולפן 'כיכר'

הגדלה

השאלה היא עד כמה הקורונה מסוכנת לילדים?

"נמוך מאוד, אבל לא אפסי. היו כ-100 מקרים של PIMS בישראל, כולל אחד שנפטר מזה. וגם נניח שזה נדיר – אחוז הילדים שסובלים מתסמינים גם אחרי שהקורונה עוברת זה 11%, כאשר 3% מהם סובלים מתסמינים מעל חצי שנה אחרי הקורונה".

לכן צריך לחסן, אחרי אישור ה-FDA ומשרד הבריאות? ללכת לחסן בבטחה?

"לחסן בבטחה. השיקולים עשויים להשתנות ככל שהמחלה הולכת ופוחתת. אם המספרים יהיו נמוכים במיוחד, אני יכול להבין את ההורה שאומר אני לא רוצה לחסן את הילד שלי. עם זאת, נראה שזה מאוד בטוח, והסיכונים הם לא רק תמותה אלא גם תסמינים ארוכי טווח, לכן אני ממליץ כן לחסן".

 צפו בריאיון המלא

קרדיט – פורסם לראשונה