1 ביוני 2023

מתכון לי

מתכונים במהירות ובקלות

ההמבורגר הצבעוני החדש שמשגע את האוהדים בבלומפילד


צילום: ירון שרון, עריכת וידאו: אמיר סולומון

ליונס אוסרוף היו בעבר לא מעט מסעדות בתל אביב, ובהן מסעדת יונס הגדול ברחוב רזיאל ביפו, אבל שום דבר לא הכין אותו להיסטריה שתתעורר סביב ההמבורגריה הקטנה שפתח לפני כשבועיים מול שער חמש באצטדיון בלומפילד ביפו.

סטיישן 23 (צילום: אנטולי מיכאלו)

(צילום: אנטולי מיכאלו)

"ראיתי בחו"ל את הלחמניות האלה, ונכנס לי לראש לעשות איתן משהו", מספר אוסרוף. "כשהבנתי שאני פותח מקום ממש מול איצטדיון בלומפילד המתחדש, אז חשבתי לעצמי שהצבעים האלה יכולים להתאים לקבוצות שמשחקות כאן – לחמנייה אדומה לאוהדי הפועל תל אביב, לחמנייה צהובה לאוהדי מכבי תל אביב ולחמנייה ירוקה לאוהדי מכבי חיפה שמתארחים כאן".

 

איך אתם צובעים את הלחמניות?

"הכל טבעי – הלחמנייה האדומה עשוייה מסלק, הצהובה מכורכום והלחמנייה הירוקה מתרד".

 

ומה עושים אם מישהו אוהד הפועל אבל הוא לא אוהב סלק?

לא מרגישים את הטעם של הסלק או של הכורכום או של התרד. הלחמניות האלה הן לחמניות בריוש נימוחות ורכות, והצבעים אינם משפיעים על הטעם. זה פטנט".

 

ואיך התגובות?

"אנשים אוהבים את זה מאוד, וכולם מצלמים את זה לאינסטוש. לא חשבתי על האינסטגרם כשהמצאתי את הלחמניות, אבל עכשיו אני מבין שאוהבים לצלם את זה".

סטיישן 23, המבורגר בלחמניות צבעוניות (צילום: תיקי גולן)

(צילום: תיקי גולן)

את ההשראה הוא קיבל מההמבורגריות 5Guys ושיק שאק, וכל לחמנייה מקבלת המבורגר אחר –

האדומה המבורגר טלה (64 שקלים),  הירוקה המבורגר בקר (54 שקלים) והצהובה צ'יקן בורגר (48 שקלים). את ההמבורגר שלכם תוכלו לקבל עם גבינת צ'דר מומסת, ולצדה רוטב צ'ימיצ'ורי, רוטב שום, מיונז ספייסי ועוד. ההמבורגר נצלה בשיטת פרס בורגר – מכונה ייעודית שמועכת את הקציצה על משטח ההכנה, בדומה להכנת טוסט.

 

סטיישן 23, שארית ישראל 23 תל אביב יפו, מול שער 5 אצטדיון בלומפילד, 03-7436353

 

 

/>

 קרדיט – פורסם לראשונה